FOTO A VIDEO

Foto: Na festivalu je povoleno fotografovat profesionálními fotoaparáty pouze akreditovaným fotografům, kteří pracují pro některé z předem potvrzených médií. Diváci mohou používat své neprofesionální automatické fotoaparáty (kompakty), ale bez externího blesku. Základním rozdílem je velikost objektivu – kompakt má malý a neodnímatelný objektiv. Naproti tomu profesionální zrcadlovka má velký, vyčnívající a odnímatelný objektiv. Neprofesionální fotoaparáty mohou být používány během festivalu, nesmí být však využívány k fotografování vystoupení jednotlivých účinkujících.

Video: Je zakázáno pořizování obrazového, zvukového a video záznamu. Výjimku tvoří předem akreditované televizní nebo filmové štáby. Pokud někdo poruší výše uvedené podmínky, může narušit průběh vystoupení některých umělců.

Každá osoba vstupující do areálu festivalu souhlasí bez dalšího upozornění s bezplatným využitím svého obrazu nebo podobizny jako součástí jakéhokoli obrazového záznamu, přenosu nebo reprodukce pro komerční a propagační účely. Tyto materiály mohou být použity v rámci zobrazení akce v souvislosti s Bernard Festem. Použít je může pořadatel, partneři festivalu nebo média.