FOTOGALERIE


O BERNARD FESTU


Nejdříve se narodilo dítě, v našem případě pivní slavnosti. První ročník se konal v roce 1994. V té době jezdilo do Humpolce více pivovarů, protože partnerem slavností byl Český svaz malých nezávislých pivovarů.

Od roku 2009 se pivní slavnosti postupně přeměnily na hudební slavnosti a později festival. To bylo v době dospívání. Organizaci a financování akce plně převzal Rodinný pivovar Bernard a z malé regionální slavnosti se stala jedna nejvýznamnějších společenských a kulturních akcí v regionu, kterou každoročně navštěvují tisíce lidí z Humpolce a okolí, ale také mnoho návštěvníků z celé České a Slovenské republiky.

Od roku 2009, kdy se konal již po patnácté, dosáhl festival své dospělosti. Plně se přeměnil na festival a nese název BERNARD FEST. Díky desítkám partnerů z Humpolce a okolí, ale i ostatním firmám, které dlouhodobě spolupracují s Rodinným pivovarem Bernard, se každoročně daří zorganizovat v Humpolci hudební přehlídku nejlepších českých i zahraničních hudebních skupin. Přijeďte se podívat na letošní 24. ročník.

Festival se pravidelně koná nedaleko Rodinného pivovaru Bernard (ulice 5. května 1) na Horním náměstí. Již poněkolikáté bude festival třídenní. Čtvrteční program bude zdarma a vystoupí zde několik místních kapel. Náměstí je v době festivalu uzavřené a určené pouze pro účely Bernard Festu.

HUMPOLEC

Město Humpolec se nachází na Českomoravské vrchovině. Hned vedle města najdete zříceninu hradu Orlík s novou rozhlednou. Nadmořská výška Humpolce je 527 metrů nad mořem. Počet obyvatel města je skoro jedenáct tisíc obyvatel.

S městem Humpolec je spojována fiktivní postava Hliník z filmu Marečku, podejte mi pero! K této příležitosti bylo ve městě otevřené HLINÍKárium, a to za přítomnosti Zdeňka Svěráka a Ladislava Smoljaka. Další zajímavostí je, že nedaleko zříceniny hradu Orlík se nátáčela pohádka Jak se budí princezny. Dalšími filmy natočenými v Humpolci jsou Údolí krásných žab a Dobří holubi se vracejí.

S městem je ale spojováno i několik reálných osobností, například divadelní a filmový režisér Jindřich Honzl, básník a publicista Ivan Martin Jirous a především antropolog Aleš Hrdlička, po kterém je pojmenované i zdejší gymnázium.

INFOCENTRUM V HUMPOLCI

Infocentrum města Humpolec je přibližně 8 minut chůze od areálu festivalu, na adrese Havlíčkovo náměstí 91. Tel.: 565 532 479. Otevírací doba je pouze ve všední dny, a to od 8–12 hodin a 13–17 hodin.

ZAJÍMAVOSTI V HUMPOLCI A OKOLÍ

V okolí Humpolce, ale i ve městě samotném je mnoho míst, které stojí za to navštívit a pobyt na Vysočině si třeba o den či dva prodloužit.

Doporučujeme:
Hliníkova pamětní deska
Muzeum Dr. Aleše Hrdličky
Židovský hřbitov
Vyhlídková věž kostela sv. Mikuláše
Zřícenina Orlík a rozhledna
Lipnice nad Sázavou
Rodný dům Gustava Mahlera v Kalištích
Stonetown
Sedlická přehrada
Želivský klášter
Zámek Červená Řečice