FOTOGALERIE

16.–17. 6. 2023

24.–25. 6. 2022

21.–22. 6. 2019

22.–23. 6. 2018

23.–24. 6. 2017

18.–19. 6. 2016


O BERNARD FESTU

V roce 1994 odstartovaly celý příběh Bernard FESTu Pivní slavnosti, kde partnerem byl Český svaz malých nezávislých pivovarů. Díky tomu mohli návštěvníci na náměstí v Humpolci ochutnat hned několik pivních značek.

Pivní slavnosti se v průběhu let postupně přeměnily spíše na hudební slavnosti a organizaci i financování akce postupně plně převzal Rodinný pivovar BERNARD. Z malé lokální slavnosti se stala jedna z nejvýznamnějších kulturních akcí v regionu, na kterou každoročně zavítají tisícovky návštěvníků.

V roce 2009, v době svých 15. narozenin, dosáhl festival své plnoletosti a nese název Bernard FEST, tak jak ho známe nyní. Díky desítkám partnerů z Humpolce a okolí, které dlouhodobě spolupracují s Rodinným pivovarem BERNARD, se každoročně daří zorganizovat hudební festival plný kvalitních českých i zahraničních interpretů a báječné atmosféry.

HUMPOLEC

Město Humpolec se nachází na Českomoravské vrchovině v nadmořské výšce 527 m. n. m. Počet obyvatel dosahuje téměř jedenácti tisíc.

S městem Humpolec je spojována fiktivní postava Hliník z filmu Marečku, podejte mi pero! K této příležitosti bylo ve městě otevřeno muzeum HLINÍKárium, a to za přítomnosti Zdeňka Svěráka a Ladislava Smoljaka. Další zajímavostí je nedaleká zřícenina hradu Orlík, kde se nátáčela pohádka Jak se budí princezny. Nyní můžete na hradě vyšlápnout až na vrchol rozhledny, ze které budete mít Humpolec jako na dlani. Humpolec si zahrál i v dalších filmech, a to Údolí krásných žab a Dobří holubi se vracejí.

S městem je spojováno i několik reálných osobností, například divadelní a filmový režisér Jindřich Honzl, básník a publicista Ivan Martin Jirous a především antropolog Aleš Hrdlička, po kterém je pojmenované i zdejší gymnázium.

ZAJÍMAVOSTI V HUMPOLCI A OKOLÍ

V okolí Humpolce, ale i ve městě samotném je mnoho míst, které stojí za to navštívit a pobyt na Vysočině si třeba o den či dva prodloužit.

Doporučujeme:
Hliníkova pamětní deska
Muzeum Dr. Aleše Hrdličky
Židovský hřbitov
Vyhlídková věž kostela sv. Mikuláše
Zřícenina Orlík a rozhledna
Lipnice nad Sázavou
Rodný dům Gustava Mahlera v Kalištích
Stonetown
Sedlická přehrada
Želivský klášter
Zámek Červená Řečice